Poza podstawową wiedzą nt. Kadr i płac, uczestnik zdobędzie wiedzę nt. ostatnich zmian w prawie pracy związanych z "Polskim Ładem"
Dostosowanie systemów płacowych do nowych wymogów prawa podatkowego
- podwyższenie do 120.000 zł. drugiego progu podatkowego,
- obliczanie zaliczek na podatek od wynagrodzeń pracowników - zmiany,
- wartość kwoty zmniejszająca podatek rocznie i miesięcznie pracowników,
- rezygnacja pracownika z podstawowych kosztów uzyskania przychodu,
- obniżenie składki zdrowotnej – na nowych zasadach,
- zmiany w oświadczeniach składanych przez pracownika; nowe oświadczenie dotyczące rezygnacji z ulgi dla klasy średniej.
- miesięczne przychody a prawo do ulgi zastosowanie algorytmu ulgi w rozliczeniu rocznym,
- roczne przychody a prawo do ulgi zastosowania algorytmu ulgi przez pracodawców,
- zawarcie z własnym pracownikiem umowy cywilnoprawnej a prawo do ulgi,
- PIT-11 za 2022r., w tym obowiązek posiadania numeru PESEL przez cudzoziemców celem wykazania go w rocznym zeznaniu podatkowym za rok 2021,
- Odliczenie składek członkowskich na rzecz związków zawodowych,
- Zmiany w ryczałcie z tytułu używania samochodu służbowego do celów prywatnych.
- „ulga dla pracujących- uprawnionych do emerytury”,
- ulga dla pracowników –„dla klasy średniej” – limit roczny i miesięczny, zasady stosowania ulgi przez pracodawcę,
- umowa cywilna z własnym pracownikiem a „ulga dla klasy średniej”
- ulga na powrót”, „ulga Rodzina 4+”, oświadczenia, limity, zbieg ulg, dokumentowanie w PIT-11 ww. zwolnień.
- Skutki dla pracodawcy koszty wynagrodzenia i składki ZUS pracodawcy jako NKUP plus dodatkowy przychód,
- Rozliczenie składek ZUS,
- Nowe korzyści dla pracownika – zwiększenie wpłat do ZUS bez odpowiedzialności pracownika,
- Przychody pracowników uzyskujących częściowe wynagrodzenie „pod stołem” poza listą płac – nowe zasady,
- Nielegalne wykonywanie pracy a umowy cywilne.
- Likwidacja preferencyjnego opodatkowania samotnego rodzica z dzieckiem,
- Zmiany zasad wspólnego opodatkowania małżonków,
- Nowa ulga na dziecko dla rodzica samotnie wychowującego dzieci.
a. definicja nielegalnego zatrudnienia i nielegalnej innej pracy zarobkowej
b. uznanie świadczonej pracy jako przychód pracodawcy
c. przerzucenie na pracodawca ciężaru opodatkowania podatkiem dochodowym wynagrodzenia osoby fizycznej
Zmiany w zasadach ustalania kwoty ryczałtu z tytułu użytkowania samochodu służbowego do celów prywatnych
Szkolenie odbywa się w godzinach:
Dzień 1: 10.00 - 16.00
Dzień 2: 09.00 - 14.30
W przypadku szkoleń online, od 9.30 do 10.00 pierwszego dnia, przewidziana jest rejestracja uczestników. Na adres email podany w zgłoszeniu, w dniu poprzedzającym termin szkolenia, zostanie wysłane zaproszenie (link) do udziału. Po zaakceptowaniu zaproszenia nastąpi bezpośrednie połączenie z "salą szkoleniową online". Celem rejestracji jest sprawdzenie poprawnej łączności internetowej. Prosimy być wówczas "online" w dniu rozpoczęcia szkolenia.
W szkoleniu można wziąć udział stacjonarnie lub online na zasadzie STREAMING WEBINAR "LIVE". Uczestnik bierze obserwacyjny ale czynny udział w szkoleniu ONLINE, które odbywa się w rzeczywistości na sali szkoleniowej. Ma kontakt wizualny i głosowy z trenerem prowadzącym zajęcia, widzi całą prezentację. Może na tzw. "oknie czatu" pisać pytania i komentarze, do których trener prowadzący nawiązuje podczas dalszej części szkolenia.
Szkolenia stacjonarne w Zakopanem (z zakwaterowaniem) odbywają się w hotelach: Hotel "Willa Pod skocznią" (www.podskocznia.pl), "Czarny Potok" (www.czarnypotok.pl) "Patria" (www.patriazakopane.pl).
Szkolenia stacjonarne w Gdańsku lub Sopocie (z zakwaterowaniem) odbywają się w hotelach lub pensjonatach: Hotel "Opera" Sopot (www.hotelopera.pl), hotel Aqua House (www.aquahouse.pl) , hotel "Amber" (www.hotel-amber.pl) Dokładne miejsce realizacji szkoleń i zakwaterowania (w Zakopanem lub Gdańsku/ Sopocie) zależne jest od ilości zgłoszonych uczestników oraz możliwości hotelu (głównie od zamówień na pokoje 1 osobowe).
Szkolenia stacjonarne w Warszawie (usługa bez zakwaterowania) odbywają się w różnych centrach szkoleniowych m. innymi: Centrum szkoleniowe Żoliborz, Ogrodowa, Żurawia, Sienna lub Zielna. Usługa oferowana bez zakwaterowania.
O dokładnym miejscu szkolenia informujemy po otrzymaniu od Państwa ZGŁOSZENIA. Uzależnione jest to od zamówień na pok. 1 osobowe i możliwości hotelowych zakwaterowania wszystkich uczestników. Szkolenia w Zakopanem i Gdańsku odbywają się w tym samym miejscu co zakwaterowanie uczestników.
Kliknij na przycisk "Zapisz się" i wypełnij formularz. Po wypełnieniu i przesłaniu Zgłoszenia wysyłamy (maksymalnie do 24 godzin) na wskazany adres email, potwierdzenie jego otrzymania.
ZGŁOSZENIE NIE JEST ZOBOWIĄZANIEM UDZIAŁU W SZKOLENIU.
W mailu potwierdzającym wyślemy Państwu pytania, odnośnie ilości osób zatrudnionych w Państwa firmie, głównego PKD, rejonizacji siedziby firmy oraz posiadania analizy potrzeb rozwojowych. Odpowiedzi te pozwolą nam zaproponować DOFINANSOWANIE z UE do wybranych szkoleń.
W chwili obecnej jest wiele możliwości źródeł dofinansowania (Krajowy Fundusz Szkoleniowy, Urząd Pracy, Akademia Menedżera MŚP PARP, bezpośrednie dofinansowanie z siedziby UE, Fundusze Eurpejskie Wiedza Edukacja Rozwój, inne), zatem Państwa odpowiedzi, pozwolą nam zaproponować najbardziej optymalne rozwiązania.
Wraz z potwierdzeniem, wysyłamy również do uczestnika/ uczestników Zgody na przetwarzanie danych osobowych zgodnych z RODO. W sytuacji nie otrzymania potwierdzenie przyjęcia Zgłoszenia (w przeciągu 24 godzin od jego wysłania) prosimy o kontakt telefoniczny na telefon alarmowy: 607730000 (9.00-18.00).
W przypadku komercyjnego udziału w szkoleniu (bez dofinansowania) prosimy, aby na minimum 3 dni przed terminem szkolenia dokonać wpłaty na konto, która stanowi gwarancję udziału w szkoleniu. W przypadku uzyskania dofinansowania do wybranych szkoleń, o zasadach płatności poinformujemy w odrębnym mailu. Jest to związane z różnymi programami dofinansowania do projektów rozwojowych.
W przypadku rezygnacji z udziału w szkoleniu do 3 dni przed terminem szkolenia (a dokonanej wpłaty), zgłaszającemu zostanie niezwłocznie zwrócona cała kwota wpłacona na konto organizatora.
Podane ceny są wartością netto za udział 1 osoby. Do cen należy doliczyć 23% podatku VAT.
Instytucje, które finansują szkolenie ze środków publicznych są zwolnione z podatku VAT. Należy dołączyć do zamówienia stosowne oświadczenie, które wysyłamy na życzenie instytucji/ firmy zgłaszającej.
Organizator zastrzega sobie możliwość odwołania szkolenia z przyczyn losowych i niezależnych. W przypadku dokonania wpłat za szkolenie, organizator dokona wówczas zwrotu pełnej wpłaconej kwoty na konto wpłacającego.
Więcej w zakladce Regulamin i Warunki udziału.
Harmonogram zajęć:
Dzień 1 - 10.00 - 16.00, z przerwami:
11.30-11.45, 13.00-13.40, 15.00-15.15.
Dzień 2 - 9.00 - 14.30, z przerwami:
10.30-10.45, 12.30-12.45.
14.30 Zakończenie szkolenia
W czasie przerw, uczestnikom szkoleń stacjonarnych gwarantujemy serwis kawowy oraz obiad 1 i 2 dnia szkolenia.
Koszt szkolenia online dla 1 osoby zawiera:
- interaktywny udział w szkoleniu online, certyfikat, materiały szkoleniowe. Uczestnik bierze czynny udział w szkoleniu ONLINE, które ma charakter warsztatowy.
Koszt szkolenia stacjonarnego (w Warszawie lub w Gdańsku/ Zakopanem bez usługi noclegowej) dla 1 osoby zawiera:
- udział w szkoleniu, certyfikat, materiały szkoleniowe, serwis kawowy, obiad 1 i 2 dnia szkolenia.
Koszt szkolenia stacjonarnego (w Gdańsku/ Zakopanem z usługą noclegową) dla 1 osoby zawiera:
- 2 noclegi w pok. 2 os. (uczestnicy przyjeżdzają w przeddzień podanego terminu szkolenia. Zakwaterowanie tego dnia, od godz. 16.00.) udział w szkoleniu, certyfikat, materiały szkoleniowe, serwis kawowy, śniadanie oraz obiad 1 i 2 dnia szkolenia. Śniadanie 1 dnia 8.00-10.00, 2 dnia 8.00-9.00. Obiad pierwszego dnia 13.00-13.40. Obiad drugiego dnia podany jest po zakończenie szkolenia, tj. o 14.30. Dopłata do pok. 1 os. - 140 zł netto/ 2 dni
Informacja o trenerach realizujących szkolenia w zakładce: https://eszkolenia.pl/zespol/41