ZNAJDŹ SZYBKO – Wyszukiwarka WSZYSTKICH produktów

eBooki, audioSzkolenia

Wyszukaj

eBook'i, audioBook'i, ePrasa,
eMateriały szkolenioweeSzkolenia.pl to portal informacyjny, kojarzący partnerów, którzy z jednej strony oferują wiedzę, a z drugiej szukają informacji umożliwiającej jej zdobycie za pośrednictwem technologii internetowej. 

Na portalu można zamieścić oraz znaleźć informacje o produktach (płatnych oraz darmowych) w 5 głównych formach eSzkolenia, do których zaliczamy:

eKursy szkoleniowe

eFilmy szkoleniowe

eBooki/audioSzkolenia

eTransmisje „na żywo”

eStudia/ studia online


eBooki/ audioSzkolenia

Zamieszczając lub szukając informacji nt. szkoleń statycznych tj. eBooków oraz audioSzkoleń w proponowanych kategoriach, można spotkać się z podziałem na 2 grupy (wynikające z wykorzystanego podczas uczenia się zmysłu wzroku lub słuchu):


1. eBooki (e-czytanie)

Czytanie tzw. materiałów "pisanych" to najstarsza i cały czas najbardziej popularna metoda samokształcenia i zdobywania wiedzy. W dziale tym czytelnik znajdzie:

  • eBooki - książki w formie elektronicznej (tzw. eksiążki), w formacie specjalnie przystosowanej do e-czytania (Kindle-MOBI, ePUB lub najbardziej popularnym - PDF).
  • AR eBooki (Augmented Reality eBook) – książki z Rozszerzoną Rzeczywistością. Jest to metoda zdobywania wiedzy, która nakłada obok tekstu cyfrowo - wizualną warstwę (animacje przestrzenną), którą użytkownik widzi w dodatkowym urządzeniu – smartfonie, tablecie. Można to też uzyskać poprzez założenie specjalnych, przezroczystych okularów. Przykład AR eBooka w Katalogu IKEA (zwróć uwagę od 2 minuty materiału):https://www.youtube.com/watch?v=6GSDtuqsQ24  lub w edukacji dzieci: https://www.youtube.com/watch?v=8Zb2spZvHFQ.
  • eMateriały szkoleniowe - to wszelkiego rodzaju skrypty szkoleniowe w formacie tekstowym: ćwiczenia, poradniki, standardy, publikacje, artykuły oraz prezentacje PP.
  • ePrasa - to wszelka prasa cyfrowa będąca odpowiednikiem tradycyjnych publikacji oraz występująca tylko w formie elektronicznej w internecie. ePrasa to: eGazety, eCzasopisma, ePeriodyki.

2. audioSzkolenia (e-słuchanie)

Słuchanie "nagranych" materiałów dzwiękowych w formacie przystosowanym do e-słuchania w wersji audio (MP3 lub M4B) to metoda samokształcenia preferowana przez tych, którzy każdą wolną chwilę swojego czasu (ćwiczenia relaksujące, sportowe czy jazda samochodem) chcą przeznaczyć na naukę i rozwój. W dziale tym słuchacz znajdzie:

  • audioBooki rozwojowe - to tzw. "edukacyjne książki mówione", gdzie lektor czyta zawarty tam tekst, związany z rozwojem i/ lub zdobywaniem określonej wiedzy.
  • audioBooki szkoleniowe - to nagrania dźwiękowe z rzeczywistych (odbytych wcześniej) szkoleń wg zasady VoD (ang. Video on Demand - video na żądanie) - usłudze zezwalającej na oglądanie lub słuchanie nadawanego materiału szkoleniowego w wybranym czasie, późniejszym niż rzeczysty czas emisji szkolenia.