ZNAJDŹ SZYBKO – Wyszukiwarka WSZYSTKICH produktów

B-LEARNING


B-LEARNING (Blended Learning) – jest to szkolenie tzw. stacjonarne (w sali szkoleniowej), poszerzone o eszkolenie, które daje możliwość uatrakcyjnienia szkolenia i zwiększenia jego skuteczności.

W dzisiejszych czasach większość firm szkoleniowych kładzie duży nacisk na jakość oferowanych usług, aby były ciekawe, interesujące i skuteczne.

Dziś w edukacji unika się nudy (e-boring) i zwykłego czytania tekstu (e-reading) przez wirtualnego nauczyciela, jak dzieje się to jeszce przy standardowych szkoleniach e-learning’owych. Dziś takie szkolenia są jedyną alternatywą w danej dziedzinie tematycznej, jednakże z czasem zostaną wyparte, ponieważ rynek będzie oczekiwał ciekawych i interesujących szkoleń.  

Połączenie różnych metod i form szkolenia na odległość powoduje, że zajęcia skupiają uwagę, są ciekawe.

B-learning zakłada współistnienie wielu dostępnych metod w jednym programie szkoleniowym. Optymalny wybór metod w stosunku do realizacji celu szkolenia pozwala zwiększyć skuteczność i nierzadko zmniejszyć koszty szkolenia.

Szkolenie wg zasad blended learning odbywa się w 4 etapach:

  1. Samoedukacja (trener wysyła materiał szkoleniowy w dowolnej formie d-learningu: eKursu, eFilmu lub eBooka). Uczestnik sam decyduje kiedy chce się uczyć.
  2. Szkolenie synchroniczne (trener komunikuje się z uczestnikiem w postaci webinarium w czasie rzeczywistym. Wyjaśnia zagadnienia, rozwiewa wątpliwości. Sprawdza wiedzę teoretyczną.
  3. Szkolenie stacjonarne (następuje trening umiejętności na sali szkoleniowej)
  4. Szkolenie asynchroniczne (Trener zadaje zadania na e-mail, rozwija dyskusje, komentuje otrzymane prace itp. Uczestnik otrzymuje informację zwrotną od trenera. Może nastąpić webinarium podsumowujące bądź - po pewnym czasie - sprawdzające efektywność całego procesu nauczania.)

Na życzenie użytkowników portalu eszkolenia.pl jesteśmy w stanie zaprojektować szkolenie blanded-learning z wykorzystaniem istniejących w serwisie eszkoleń.